Kategori arşivi: Facebook Sil

Kalıcı Olarak Facebook Hesabı Silmek

Kalıcı olarak Facebook hesabı silmek

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere kalıcı olarak Facebook hesabınızı nasıl silebileceğinizi anlatacağım. Hesap silme konusunda sorun yaşayan herkesin, silme işlemini kolaylıkla sonlandırabilmesi için basit, sade ve anlaşılır bir şekilde anlatacağım.

İşleme başlamadan önce, silme işleminin kalıcı olduğunu ve silme işlemi tamamlandıktan sonra hesabın kesinlikle geri alınamayacağını hatırlatmak istiyorum. Şimdi hesap silme işlemini anlatmaya başlayabilirim.

Facebook Hesap Silme

Hesap silme işlemine başlamadan önce, silmek istediğimiz hesaba giriş yapıyoruz. Silmek istediğimiz hesaba giriş yaptıktan sonra BURAYA tıklıyorsunuz. Bu bağlantı sizi doğrudan hesap silme sayfasına yönlendirecek. Bu bağlantı sayesinde sayfalarca gezinmenize gerek kalmıyor. Yukarıdaki bağlantının sizi yönlendirdiği sayfada bir pencere ile karşılaşacaksınız. “Hesabımı Sil” başlıklı bu pencerede bulunan “Hesabımı Sil” düğmesine tıklayın. Söz konusu pencerenin ekran görüntüsü aşağıdadır. “Hesabımı Sil” düğmesini de ekran görüntüsünde elips içerisine aldım.

Facebook Hesap Silme

Evet arkadaşlar işlemin sonuna yaklaştık. “Hesabımı Sil” düğmesine tıkladıktan sonra yönlendirildiğiniz sayfada “Hesabı Kalıcı Olarak Sil” başlıklı bir pencere açılacak. Açılan bu penceredeki şifre ve güvenlik kontrolü alanlarını doldurun ve “Tamam” düğmesine tıklayın. “Hesabı Kalıcı Olarak Sil” başlıklı pencerenin ekran görüntüsü aşağıdadır.

Kalıcı Olarak Facebook Hesabı Silmek

“Tamam” düğmesine tıkladıktan sonra hesap silme işlemi sonlanıyor. Hesap silme işlemi yanlışlıkları, mağduriyeti ve benzeri durumların önüne geçmek için 14 gün sürer. Bu süre zarfında hesabınıza giriş yapıp silme işlemini geri alabilirsiniz. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu 14 günün sonunda, hesabınız kalıcı olarak silindiğinde, hesabınızı kesinlikle geri getiremezsiniz.

Facebook Hesabınızı Silmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Facebook’u bir daha kullanmayacağını düşünüyorsan ve hesabının silinmesini istiyorsan, hesabını yeniden etkinleştiremeyeceğini ve ayrıca eklediğin içerik ve bilgilerin hiçbirinin geri getirilemeyeceğini lütfen unutma.

Umarım kalıcı olarak Facebook hesabını silemeyen tüm kullanıcılar bu başlık sayesinde hesaplarını kolayca silebilmişlerdir.